energiahatékony Rovat

Milyen technológiák lehetővé teszik az épületek Net Zero energiás működését?

Bevezetés

Az épületek energiahatékonysága és fenntarthatósága ma már kiemelt szerepet kap a környezettudatos építészetben. Az egyik legambiciózusabb cél a Net Zero energiás működés elérése, amely azt jelenti, hogy az épület által felhasznált energia mennyisége megegyezik vagy kevesebb, mint amennyit megújuló energiaforrásokból előállít. …
Bővebben >>

Milyen szerepet játszanak a fenntartható építési gyakorlatok a városi hősziget hatás csökkentésében?

Milyen szerepet játszanak a fenntartható építési gyakorlatok a városi hősziget hatás csökkentésében?

A városi hősziget hatás a városokban tapasztalható jelenség, amely során a városi területek hőmérséklete magasabb, mint a környező vidéken. Ez a jelenség több tényezőből ered, köztük az épületek és a


Bővebben >>

Milyen módszerekkel végezhető el egy épület életciklus-értékelése?

Meghatározás

Az épület életciklus-értékelés egy olyan módszer, amelynek segítségével a teljes épület élettartama során figyelembe veszik az épület tervezése, építése, üzemeltetése és bontása során keletkező környezeti hatásokat, valamint a gazdasági és társadalmi tényezőket. Célja, hogy meghatározza az épület fenntarthatósági teljesítményét és javaslatokat …
Bővebben >>

Milyen módszerekkel lehet optimalizálni az épületek energiafogyasztását?

Meghatározás: Milyen módszerekkel lehet optimalizálni az épületek energiafogyasztását?

Az épületek energiafogyasztásának optimalizálása rendkívül fontos a fenntarthatóság és a költséghatékonyság szempontjából. Az alábbiakban részletesen bemutatjuk, hogy milyen módszerekkel lehet csökkenteni az épületek energiafogyasztását.

Energiatudatosság

Az energiafogyasztás optimalizálásának első lépése az energiatudatosság kialakítása. Ez


Bővebben >>

Mik azok a zöld buszmegállók és hogyan járulnak hozzá az épületek környezetvédelméhez?

Meghatározás

A zöld buszmegállók olyan infrastrukturális elemek, amelyek környezetbarát megoldásokat alkalmaznak a közlekedési és az épített környezet összehangolására. Ezek a buszmegállók különleges tervezési és kivitelezési elveket követnek, hogy hozzájáruljanak az épületek környezetvédelméhez.

Zöld buszmegállók jellemzői

A zöld buszmegállók számos jellemzővel rendelkeznek, amelyek …
Bővebben >>

Mik azok a természetes hővisszanyerési módszerek?

Mik azok a természetes hővisszanyerési módszerek?

A természetes hővisszanyerési módszerek olyan technikák és eljárások, amelyek lehetővé teszik a hőenergia hatékony visszanyerését és újrafelhasználását egy adott rendszerben vagy folyamatban. Ezek a módszerek különösen fontosak az energiahatékonyság és fenntarthatóság szempontjából, mivel lehetővé teszik a …
Bővebben >>

Mik azok a passzív ház stratégiák a Zero Carbon építészetben?

Meghatározás

A passzív ház stratégiák olyan tervezési és építési módszerek, amelyek célja a minimális energiafelhasználás és a maximális energiahatékonyság elérése egy épületben. A Zero Carbon építészet pedig az a koncepció, amelynek célja a teljes szén-dioxid-kibocsátás megszüntetése az építészet területén.

Passzív ház alapelvek


Bővebben >>

Mik azok a passzív design elvek a fenntartható építészetben?

Mik azok a passzív design elvek a fenntartható építészetben?

A passzív design elvek olyan tervezési megközelítések és technikák, amelyek célja a fenntartható építészet kialakítása. Ezek a tervezési elvek és technikák arra törekednek, hogy minimalizálják az épületek energiafogyasztását, növeljék a természetes erőforrások hatékony …
Bővebben >>

Mi az az embodied energy az épületek életciklus-analízisében?

Az embodied energy (magyarul: beépített energia) fogalma az épületek életciklus-analízisében kiemelt szerepet játszik. Ez a kifejezés arra utal, hogy az épület megépítése során mennyi energia került felhasználásra, beleértve az anyagok előállítását, szállítását és feldolgozását is. Az embodied energy tehát az épület anyagaihoz …
Bővebben >>